Obrazy NA ZAKÁZKU

pivo550

Rimo, olej 55x70cm

2018a

Portrét k životnímu jubileu.

S tímto portrétem jsem si nejdříve nevěděl rady, objednávka přišla z nečekané strany a portrétovaného navíc dobře znám. Zamýšlený popový obraz se mi k Rimovi a jeho typickému cigárku a pivu moc nehodil.

Nakonec jsem zvolil olejové barvy a styl obrazů LIFE. Podobně jsem již portrétoval prezidenta nebo soudce, tak proč ne kamaráda. Lehkou rukou jsem vytvořil portrét v životní velikosti a posléze jej nafotil v oblíbené turnovské hospůdce.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

real4_550

Olga Schoberová, akryl 90x90cm

2018a

Česká filmová superstar na stříbrném plátně.

Popový portrét Olgy Schoberové jsme se zákazníkem z Moravy ladili téměř tři měsíce. Po několika návrzích a variantách jsme se vrátili k původní verzi, která se již objevila na plátně během „filmových“ výstav v roce 2011.

Obraz české filmové superstar je namalován výhradně stříbrnými odstíny.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Spící Anděl, olej 60x30

Spící Anděl, olej 60x30cm

2017

Malý Andělíček pro hendikepované děti.

Spící Anděl vzniknul pro Konto Bariéry - Nadaci Charty 77 jako motiv 30.000 vánočních pohlednic. Andělíček se objevil i na dalších nadačních materiálech. Plátno plné něhy a víry v lepší a krásnější svět.

Obraz byl katolicky posvěcen a darován čerstvě narozené Rozárce, vnučce sběratelky z ČR.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Doma, olej 150x90

Doma, olej 150x90cm

2017

Obraz na míru obývacího pokoje.

Motivu i stylizaci obrazu předcházela důkladná debata se zadavateli, která po několika zamítnutých návrzích vykrystalizovala do této originální podoby.

Plátno zobrazuje manželský pár ve svém 'domě. Muž pozorně naslouchá ženě rozprávějící o posledních zážitcích a novinkách, oba popíjejí ze sklenic červeného víno. Panoramatický obraz korespondující s intimní atmosférou domova.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Námořníci, olej 70x45

Námořníci, olej 70x45cm

2017

Mužská společnost pro opravdovou ženu.

Tři muži hrají v napjatém ovzduší karty, čtvrtý pokládá list a zvedá se od partie. V lodním podpalubí přihlížejí hazardní hře další dva námořníci. Muž s vytetovanou kotvou poklepává prstem na desku stolu a vyzývá spoluhráče, aby vynesl rozhjodující kartu.

Na obrazy ženských aktů jsem dostával od Marie S. stále stejnou odpověď: „A kdy už mi konečně namaluješ pořádný chlapi?“ Obraz vzniknul v indické Goe, odkud jsem jej přivezl přímo této nonkonformní zákaznici.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Tropic, olej 125x70

Tropic, olej 125x70cm

2016

Dar pro dceru do nového bytu.

Zákazník z Děčína zakoupil nejdříve několik obrazů do vlastních nemovitostí. Poté navrhl téma obrazu pro dceru a postupně jsme vyladili návrh obrazu Tropic.

Panorama tropické krajiny se dvěma papoušky vzniknulo ve studiu na Mallorce, po dokončení a zaschnutí putovalo kurýrem do ČR.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Zlaté tele

Zlaté tele, sítotisk 45x45cm

2016

Limitovaná edice 10 sítotisků jako dar.

Telátko se svatozáří umístěné na piedestalu jako biblický symbol a hmatatelný důkaz božství. Zlaté tele jako modla, mytologoická symbolika zvýrazněna použitím zlaté barvy.

Původně zamýšlený obraz vnikl na přání zákazníka jako limitovaná edice 10-ti sítotisků. Součástí objednávky byla dohoda o rozdělení nákladu mezi zákazníka a autora.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Guru Dutt, akryl 90x90

Guru Dutt, akryl 90x90cm

2014

Bollywoodské hvězdy pro indického sběratele.

Série pop-artových výstav v Indii odstartovala zájem o portréty bollywoodských superstar i originálních indických motivů. Svatá Kráva nebo Matka Tereza dokázaly prorazit i na následujících výstavách v Evropě.

Portréty Guru Dutt a Madhubala vznikly během výstavy v nejmenším indickém státě Goe na objednávku sběratele z New Delhi.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Bellboy, akryl 90x120

Bellboy, akryl 90x120cm

2014

Ochránce vstupu soukromého bytu.

Obraz pro pražského klienta určený na zeď naproti vchodu do bytu jako ochránce prostoru i rodiny. Střelec mířící přímo na diváka inspirovaný Clintem Eastwoodem.

Plátno vzniklo ve studiu v indické Goe, odkud putovalo kurýrní službou přímo do ČR.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Tvůrčí zahálka, olej 230X180

Tvůrčí zahálka, olej 230x180cm

2013

Obraz pro Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy.

Pět mužů a jedna žena v pracovně plné knih a tvůrčích myšlenek. Živá scéna s nezaměnitelným pražským panoramatem na pozadí.

Plátno vzniklo po řadě skic a debat se studenty i vedením fakulty. Obraz byl po dokončení vystaven jako leitmotiv stejnojmenné výstavy v pražské galerii ArtAtak. Realizace v rámci rekonstrukce kanceláří tajemníka FFUK v Praze.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Lovec, olej 60x40cm

Lovec, olej 60x40cm

2013

Nejsilnější životní vzpomínka.

Tři filmaři ve člunu čekají u afrického pobřeží na bílého žraloka. Ten se při západu slunce konečně ukáže a kameraman jej zblízka zachytí na unikátních záběrech.

Jedinečný zážitek jsme se ženou kameramana Petra poskládali z pořízených fotografií. Výsledný obraz dostlal Petr od manželky k životnímu jubileu.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Jean Paul Belmondo, 45x45

Jean Paul Belmondo, akryl 45x45cm

2012

Belmondové pro kancelář osobního rozvoje.

Čtveřice různobarevných portrétů francouzského herce, mužského idola i věčného rebela pro kancelář profesionální koučky.

Portréty J. P. Belmonda vyvolaly nebývalý zájem, v tomto případě zakoupila zákaznice první obraz na výstavě a záhy objednala další barevné varianty portrétu.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Portrét Olgy a Arushy O., 70x55

Portrét Olgy a Arushy O., olej 70x55cm

2009

Obraz pro sběratelku z pražských Dejvic.

Portrét noblesní dámy a jejího miláčka. Obraz pro šarmantní milovnici umění z Prahy.

Jeden z prvních olejových obrazů na zakázku je v soukromé sbírce v dejvické vile, kde visí pod lampou od Bořka Šípka, vedle křesla od Davida Černého.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Vaše dotazy

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: