Koudelka - Bresson - Augustin

Když jsem tento týden poslouchal na Českém rozhlase rozhovor s Josefem Koudelkou (1938), úplně mě to vtáhlo na jeho výstavu NÁVRATY v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Koudelka jako člen agentury Magnum Photos patří ve světě k nejúspěšnějším českým fotografům a jeho černobílé fotky jsou prostě škvělé. Doufám že výstavu do konce září neprošvihnu.

Josef Koudelka

Josef Koudelka, výstava Návraty

Hned jsem si vzpoměl na dalšího člena Magnum, Henriho Cartiera-Bressona (1908-2004). Bresson je můj nejoblíbenější fotograf vůbec. Za svou malířskou kariéru jsem se jeho fotkami inspiroval k několika obrazům, ten poslední, Estonskou saunu, jsem nedávno pověsil do skutečné, slunné a krásné sauny.

Estonská sauna, olej 115x80

Estonská sauna v sauně jihomoravské

Tenhle báječný nápad s obrazem v saunovém domečku měli Marek a Petra, se kterými jsem měl to úžasné štěští, že se z mých sběratelů stali přátelé. I když to k sobě máme 135 kilometrů, najdeme si každý rok alespoň jednu příležitost nějak se setkat. Jsou jednoduše báječní a ještě to vylepšují tím, že si ode mne stále kupují nové obrazy.

Monoskop, sítotisk 45x45

Monoskop, sítotisk 45x45

Nejnověji zveřejněný obraz je tak trochu jubilejní. Sítotisk MONOSKOP je padesátý v nabídce art shopu Obrazy AUGUSTIN. Vzniknul ve studiu na španělské Mallorce a je na něm můj nejoblíbenější televizní program. Monoskop, dříve testovací obrazovka, dnes designová klasika.

Krásné Velikonoce, nejlépe bez televize, s výstavou a saunou, vám přeje

Richard Augustin